X-TAC Commander

Ráže .45 ACP, délka hlavně 4,25'' (Commnader model). Novinka od Wilson Combat a další pistole z řady Professional. Unikátní, zajímavá a nevšední zbraň. Pistole určená pro užití v náročných podmínkách. Kombinuje tradiční design hlavně s přední hlavňovou objímkou (bushing) s funkční a praktickou texturou rukojeti. Tohle je zbraň na každodenní nošení a osobní obranu pro pravé fandy pistolí 1911. Pistole má unikátní vylepšenou texturu úchopu X-TAC (dvousměrné drážkování) a výrobce kladl při navrhování této pistole důraz i na sebemenší detail. Textura X-TAC byla použita nejen na celé rukojeti, čili střenkách a přední i zadní úchopové ploše rámu (main spring housing), ale také i na závěru. Wilson Combat posunul vývojově klasické zdrsnění rukojeti a drážkování závěru o stupeň dále. X-TAC zajišťuje dokonalý úchop, ať máte mokré nebo suché ruce, ať střílíte v taktických rukavicích nebo bez nich. Navíc v kombinaci s vysokou úrovní střeleckého komfortu, bez hrubé, často bolestivé povahy obdobných textur rukojetí u konkurenčních zbraní. Textura X-TAC se navíc nezadírá o oblečení nebo krycí oděv, jistý pevný úchop významně napomáhá eliminaci zdvihu hlavně po výstřelu a nelze opomenout dlouhodobou životnost tohoto provedení.

Pistole má rám plné velikosti, ale kratší závěr a hlaveň velikosti Commander o délce 4,25''. Jinak řečeno kombinace plnohodnotného úchopu pistole plné velikosti s možností rychlého a snadného usazení mířidel na cíl. Obzvlášť, pokud střílíte z pistole 1911 plné velikosti, tak se Vám bude skvěle držet a nepocítíte jakoukoliv změnu. Pistole je vybavena vlastním taktickým hledím "Wilson Combat 1911 Battlesight". Hledí má vysoký profil s U-drážkou, které je výhodné pro střelbu při zhoršených světelných podmínkách. Zadní strana hledí je drážkovaná proti odleskům, muška je světlovodná. Slícování veškerých dílů probíhá ručně těmi nejzkušenějšími zbrojíři k naprosté dokonalosti, tak jak je zvyekm u Wilson Combat. Pistole má již na první pohled agresivní design a stejně jako ostatní vlajkové modely výrobce je přesná, kvalitně vyrobená, funkční a hlavně dlouhodobě vysoce spolehlivá. 

Rám a závěr jsou vyrobeny z uhlíkové oceli. Čistá dokonalá spoušť s jasným bodem výstřelu má odpor nastaven na 1,6-2kg. Dalšími prvky jsou odlehčený kohout, odlehčená spoušť, ergonomicky zakřivený bobří ocas, nerezová "match grade" hlaveň a objímka hlavně (bushing) terčové kvality. Ústí hlavně je zahloubené. Střenky jsou vyrobeny z kompozitního materiálu G10 s logem výrobce z krásně vypadající šedé cínové slitiny. Povrch zbraně je černý, za účelem zlepšení korozivzdornosti je fosfátován a zbraň je opatřena patentovanou, velmi odolnou povrchovou úpravou Armor-Tuff. Ke zbrani jsou dodávány dva 8 ranné zásobníky. Garantovaný soustřel pistole je 2,5cm na 23 metrů.

Výrobce uvádí, že všechny díly na pistoli jsou tzv. Bullet Proof díly, přičemž se jedná o ochrannou známku společnosti Wilson Combat. Díly jsou naprosto precizně vyrobené za pomoci CNC obrábění s přísnými tolerancemi, nejedná s o žádné laciné odlitky nebo vstřikované díly. Jedná se vrchol strojírenství v oblasti pistolí 1911, díly Bullet Proof jsou vyráběny s nejlepších amerických nástrojových ocelí a výrobce na ně poskytuje celoživotní záruku. V svém portfoliu má Wilson Combat více než padesát těchto dílů a jsou používány celou řadou společností, které se zabývají laděním pistolí 1911.

Všechny pistole 1911 od Wilson Combat prochází vícestupňovým systémem výstupní kontroly, tak aby se dostala zákazníkovi do ruky pouze perfektní zbraň. Poté co je zbraň sestavena zkušeným zbrojířem, je odzkoušena na střelnici její funkčnost za použití minimálně třech druhů střeliva (olověné, celoplášťové a hollow point). Následně je vyčištěna a opětovně podrobena velmi detailní kontrole, která má více jak 70 kroků!

Kategorie zbraně: B

Typ zbraně: samonabíjecí pistole

Kapacita zásobníku: 8 ran

Ráže: .45 ACP

Hlaveň: 4,25''

Celková délka: 199 mm

Délka záměrné: 151 mm

Výška: 137 mm

Šířka: 33 mm

Hmotnost prázdné zbraně: 1,08 kg

Hmotnost nabité zbraně: 1,24 kg

Soustřel: 2,5cm na 23 metrů