Vintage Classic

Vintage Classic je ódou od Cabot Guns na originální pistoli 1911. Tato pistole představuje návrat k tradici, k jednoduchosti, nadčasové a geniální konstrukci vizionáře Johna Mosese Browninga. Zbraň, která symbolizuje svobodu a za více jak 100 let své existence bojovala na bojištích celého světa, byla a je užívaná nesčetným množstvím příslušníků ozbrojených složek a civilních střelců po celém světe. Na dnešním trhu se dá nalézt ohromné množství pistolí 1911, které mají být reinkarnací původního designu pistole s marketingovými hesly ve stylu "staré se potkává s novým". Ale většinou jsou tato slova a fráze jediné, co tyto pistole mohou nabídnout ve snaze odlišit se od konkurence. To však není případ Cabot Guns, zde spíše staré vstoupilo do nového a Cabot Guns přenesl naprosto precisní technologie a nejmodernější výrobní postupy 21. století do toho nejklasičtějšího designu. 

Pistole, která přesně naplňuje představy J. Browninga, precizně vyrobená zbraň, snoubící se s genialitou a spolehlivostí nadčasové konstrukce, navíc v designovém provedení, kdy nebudete chtít ze zbraně spustit oči. To je Vintage Classic od Cabot Guns. Luxusní, krásná, elegantní zbraň, pro milovníky klasických pistolí 1911. Existuje na světě jen velmi malé množství těchto pistolí, jedná se o to nejlepší, co můžete v dnešní době na současném trhu zakoupit. Zbraň pro nejnáročnější klientelu. 

Výroba každé pistole od Cabot Guns začíná frézováním z bloku oceli, na rám i závěr pistole Vintage Classic je použita vysokojakostní ocel 416. Na přesné počítačem řízené obrábění dohlíží ti nejzkušenější řemeslníci v oboru. Cabot Guns si zakládá na dokonalosti každého vyrobeného dílu a z hlediska rozměrů se jednotlivé díly pohybují na hranici technologických možností současnosti. U Cabot Guns vytvořili nový standard výrobních tolerancí a úrovně kvality, která nemá u jakékoliv jiné konkurenční pistole 1911 obdoby. Lidská ruka by toto nikdy nedokázala vyrobit. Patentovaný proces kalení spojený s inovativním tepelně-chemickým zpracováním oceli vytváří trvanlivý povrch, který ale evokuje dojem opotřebení dlouhodobě užívané a nošené zbraně, na kterou je vždy spoleh. Což u Cabot Guns platí na 110%. I když houževnatost materiálu je u všech pistolí stejná, patinovaný povrch je jiný a unikátní pro každou zbraň. Vzorování povrchových úprav jednotlivých pistolí je skutečně rozmanité. 

Pistole má hlaveň terčové kvality (match grade) se zahloubením na ústí se soustřelem nepřesahující 3,8cm na 23 metrů, ručně slícovanou do zbraně. Pistole je velmi přesná. Za povšimnutí na zbrani jistě stojí krásné střenky z tureckého ořechu, zdrsněné ve stylu originální pistole M1911 s vkládanými medailony Cabot Guns. Ústí zásobníkové schránky je tvarované pro rychlejší vložení nebo přebití zásobníku. Taktické provedení úchopových ploch závěru "Trinity Stripes" poskytuje maximální jistotu úchopu při natahování závěru (jedná se o ochrannou známku společnosti Cabot Guns). Jistotu úchopu samotné pistole zajištuje velmi kvalitně provedené kosočtvercové drážkování rukojeti v přední části a domečku bicí pružiny (main spring housing) o velikosti 24 řádků na 1 palec = 2,54cm. 

Charakteristickým znakem, stejně jako u pistole National Standard je spoušť "Tristar trigger" se třemi odlehčeními ve tvaru hvězd. Je hliníková a má drážkování na přední straně. Jedná se opět o ochrannou známku Cabot Guns. Spoušť je klenotem všech pistolí od Cabot Guns, je naprosto exkluzivní a čistá, s jasným bodem výstřelu, jako když praskne sklo. Tohle jinde nenajdete. Záchyt závěru, záchyt zásobníku, manuální palcová pojistka, dlaňová pojistka, objímka hlavně (bushing) a vodící tyčka vratné pružiny plné velikosti jsou naprosto precizně vyrobené díly za pomoci CNC obrábění s přísnými tolerancemi, nejedná s o žádné laciné odlitky nebo vstřikované díly. Vrchní strana závěru a zdaní část hledí jsou drážkované proti odleskům. Inovací na této pistoli je muška Cabot s kulovitým zakončením ve tvaru zlatého  korálku, skutečně zabraňující jakémukoliv zadrhávání o pouzdro nebo oděv při skrytém nošení. 

Pistoli nabízíme jak v klasické ráži .45 ACP, tak v u nás populárnější ráži 9mm Luger. Ke každé zbrani jsou dodávány dva zásobníky (kapacita 9 nábojů pro 9x19mm a 8 nábojů pro .45ACP). Pokud jste fandové pistolí 1911, tuhle od Cabot Guns prostě musíte mít. 

Kategorie zbraně: B

Typ zbraně: samonabíjecí pistole

Kapacita zásobníku: 9 nábojů pro 9mm Luger, 8 nábojů pro .45ACP

Ráže: 9mm Luger, .45 ACP

Hlaveň: 5'' pro 9mm Luger i .45ACP (Government model)

Charakteristiky pistole:

 • nerezový rám i závěr z oceli 416, frézované z jednoho kusu materiálu
 • patentovaný proces kalení
 • patentovaná povrchová úprava Vintage Classic
 • taktické provedení úchopových ploch závěru "Trinity Stripes" poskytující maximální jistotu úchopu při natahování závěru
 • hlaveň z nerezové oceli terčové kvality (match grade), ručně slícovaná do zbraně, se zahloubeným ústím
 • leštěná náběhová rampa do komory..
 • vrchní strana závěru a zdaní část hledí drážkované proti odleskům
 • zvětšené a zkosené výhozní okénko
 • "Tristar trigger" hliníková spoušť s drážkováním na přední straně (se třemi odlehčovacími otvory ve tvaru hvězd)
 • spoušť je exkluzivní, čistá, s jasným bodem výstřelu, jako když praskne sklo
 • kosočtvercové drážkování rukojeti v přední části a domečku bicí pružiny (main spring housing)
 • dokonale slícovaný vyhazovač
 • vodící tyčka vratné pružiny plné velikosti
 • zkosené ústí zásobníkové schránky pro rychlejší přebití
 • frézovaný záchyt závěru, záchyt zásobníku, palcová pojistka, dlaňová pojistka a objímka hlavně (bushing) vlastní konstrukce
 • luxusní střenky z tureckého ořechu, zdrsněné ve stylu originální pistole M1911 s vkládanými medailony Cabot Guns
 • odlehčený kohout s drážkováním
 • pevné taktické hledí Cabot Guns a muška zvýrazněná zlatým korálkem
 • součástí balení klíč na uvolnění objímky hlavně a zámek
 • klasická koncepce pistole 1911 v exkluzivním provedení

Soustřel: 3,8 cm na 23 metrů