Super Sniper

Jsou chvíle, kdy jsou extrémní přesnost a rychlost opakování výstřelů těmi nejdůležitějšími kritérii pro výběr odstřelovací pušky. To byly také hlavní cíle inženýrů společnosti Wilson Combat, když navrhovali samonabíjecí pušku Super Sniper a výsledek naprosto předčil veškerá očekávání. Puška má výhodu, že je se svými 4 kilogramy výrazně lehčí než klasické opakovací odtsřelovací pušky ve stejné ráži a pro střelbu na vzdálenosti do 500 metrů předčí v přesnosti při správné volbě střeliva ostatní konkurenty v segmentu samonabíjecích pušek. Navíc samotná kvalita a úroveň zpracování zbraně je to nejlepší, co lze na trhu najít, tak jak je zvykem u Wilson Combat!

Puška pracuje na principu odběru tlaku plynů z hlavně po výstřelu, které působí přímo na čelo nosiče závorníku (Direct Impingement) a závěr je uzamčený rotací závorníku. Má 20 palcovou, těžkou "match grade" hlaveň (terčové kvality) z nerezové oceli s kanelováním pro lepší ochlazování, se stoupáním 1:10, optimalizovanou pro těžší střely na střelbu na dlouhé vzdálenosti. Naprosto skvělá spoušť TTU (Tactical Trigger Unit) M2 nastavená na 1,8kg nemá ve světě pušek typu AR obdoby. Pušku nabízíme v populární ráži .308 WIN a se dvěma 10 rannými zásobníky.  Vybavena je 16'' M-LOK předpažbím, na ústí hlavně je opatřena závitem 5/8''x24 pro montáž úsťové brzdy a to včetně chrániče, má nízkoprofilový plynový nástavec (gas block). Dále je vybavena prémiovou pažbou Rogers Super-Stoc s fixováním nastavení, která je v současné době jedničkou v pažbách pro pušky AR a ergonomickou pistolovou rukojetí WC BCM Sturburst Gunfighter v černé barvě. Povrchová úprava horní a spodní části pouzdra závěru (upper/lower receiver) odpovídá náročné armádní specifikaci Mil-Spec, kdy tyto díly jsou pro vysokou odolnost tvrdě anodizovány a následně ještě opatřeny vlastní velmi odolnou a patentovanou povrchovou úpravou Armor-Tuff. Sestava závorníku a nosiče závorníku je ošetřena směsí niklu a bóru, kdy se jedná o opravdu prémiovou záležitost. Puška má standardní buffer s plochou vratnou pružinou závěru vlastní výroby Wilson Combat se 40 otočkami. 

Pušku doporučujeme ji osadit kvalitním optickým zaměřovačem, který zbraň neznehodnotí a to samé platí o montáži a dvojnožce. Za účelem montáže zaměřovače je puška vybavena dlouhou Picatinny lištou na vrchní straně pouzdra závěru a předpažbí. Máme mnoholeté zkušenosti se střelbou na dlouhé, až extrémní vzdálenosti 1.000-1.500 metrů a jsme v tom úspěšní. Rádi Vám s konfigurací zbraně pomůžeme, pomůžeme Vám zbraň osadit a nastřelit i na dlouhé vzdálenosti.

Kategorie zbraně: B

Typ zbraně: samonabíjecí puška AR 10

Kapacita zásobníku: 10 ran

Ráže: .308 WIN

Hlaveň: 20''

Stoupání vývrtu hlavně: 1:10''

Ústí hlavně: závit 5/8''x24 s chráničem

Celková délka: 940 mm

Hmotnost zbraně: 4,07 kg

Pažba, předpažbí: Wilson Rogers Super-Stoc, 16'' M-LOK

Spoušť: Wilson Combat TTU (Tactical Trigger Unit) M2, 4#

Plynový nástavec (gas block): nízkoprofilový

Poznámka: mechanická mířidla, optický zaměřovač vč. montáže a dvojnožka nejsou součástí zbraně a nejsou v ceně zbraně obsaženy