top of page

Springfield Armory

Současná společnost Springfield Armory je na trhu s pistolemi 1911 americkou stálicí a právem je považována za jednoho z nejlepších výrobců těchto pistolí na světě. Její vznik se datuje k roku 1974, na místním trhu slaví značné prodejní úspěchy a těší se dlouhodobě velmi dobré pověsti místní střelecké komunity. Vyrábí také moderní pistole 1911 s dvouřadým velkokapacitním zásobníkem a pistole SA-35, což je velmi povedená reinkarance pistole Browning HP a asi ta nejlepší na současném zbraňovém trhu. Z dlouhých zbraní vyrábí úžasné pušky AR Saint, M1A jakožto civilní verzi armádních pušek M14 a také moderní pušky Hellion.

 

Jejich devatenácet jedenáctky jsou designově nádherné. Reálný vzhled je ještě mnohem hezčí na fotografiích. Ten kdo u Springfield Armory design pistole navrhuje by zasloužil metál. A výrobní zpracování je naprosto precizní. Prostě jim nemáte co vytknout. A z vlastní zkušenosti musím říci, že jsou extrémně přesné. Navíc se pohybují v dostupné cenové hladině. 

Velkou popularitu získala jejich pistole Professional 1911 plné velikosti vyvinutá speciálně jejich Custom shopem (ladičské oddělení) pro jednotku FBI HRT. Což je taktická jednotka zabývající se záchranou rukojmích. Později byly vyzbrojeny stejnou pistolí i některé regionální jednotky SWAT. Další legendární pistolí od společnosti Springfield Armory je 1911 Operator, jejíž vznik je spjatý s Expedičními jednotkami americké námořní pěchoty. Tuto pistoli také proslavil legendární americký odstřelovač Chris Kyle, který si ji nosil do boje při svých nasazeních a i po odchodu z armády u sebe nosil pistoli od Springfield Armory. 

V záložce Springfield Armory je možné najít pistole a pušky, které pravidelně naskladňujeme. Dodací termín na individuálně objednávané zbraně je zhruba 1 rok.

bottom of page