EDC X9

V současné době představuje tato kompaktní pistole v ráži 9mm Luger a 4'' hlavní prodejní hit v USA. Every Day Carry (EDC). Odbornými novináři je označována jako ideální zbraň pro každodenní skryté nošení. Kombinuje spolehlivost a spoušťový mechanismus z pistolí 1911, vynikající přesnost 2,5cm na 23 metrů, stejně jako je tomu u ostatních pistolí 1911 Wilson Combat, skvělou ergonomii ve stylu Browning HP a velkokapacitní zásobník služební pistole (v ceně 2 dvouřadé zásobníky na 15 nábojů, které byly vyvíjeny se společností Mec-Gar). Lze dokoupit i 18 ranné zásobníky. Ve Spojených státech byla dlouhodobě úspěšně testována jak samotným výrobcem, tak vrcholovými střelci a experty z oboru. EDC X9 představuje vrchol evoluce, kam se byl schopen Wislon Combat za 40 let vývoje a výroby zbraní dostat.

Pistole je vybavena celou řadou nadstandardních prvků jako je světlovodná muška, výškově stavitelné taktické hledí, kanelovaná komora a kuželová kanelovaná nerezová hlaveň pro lepší ochlazování se zahloubením ústí, úchopové plochy v přední i zadní části závěru s unikátním vzorem X-TAC, drážkování na vrchní i zadní straně závěru zabraňující odleskům, odlehčený kohout, ergonomicky zakřivený boří ocas, povrchová úprava závěru DLC... A ten funkční a přesto nádherný design! 

Dalším bonusem je naprosto nepřekonatelná čistá spoušť s jasným bodem výstřelu a nastaveným odporem 1,6-2kg. Pistole má hliníkový rám (materiál T6-7075), závěr z nerezové oceli, rozšířený lučík spouště, lze ji dovybavit 18 rannými zásobníky a je plně kompatibilní s pouzdry pistolí 1911 o délce hlavní 4'' a 4,25''. Nemá dlaňovou pojistku typickou pro klasické pistole 1911 a ani hlavňovou objímku v její přední části (bushing). Střenky z materiálu G10 s agresivním vzorem, společně se zdrsněním rámu (opět se vzorem X-TAC), zajistí dobrou přilnavost úchopu za jakýchkoliv podmínek a k jejich uchycení nejsou použity žádné šroubky. Rám pistole je opatřený patentovanou, velmi odolnou povrchovou úpravou Armor-Tuff. Vysoký stupeň spolehlivosti pistole zůstává zachován i při silném znečištění nebo při nedostatečné lubrikaci. 

Manuální pojistka a kohout jsou tzv. Bullet Proof díly, přičemž se jedná o ochrannou známku společnosti Wilson Combat. Díly jsou naprosto precizně vyrobené za pomoci CNC obrábění s přísnými tolerancemi, nejedná s o žádné laciné odlitky nebo vstřikované díly. Jedná se vrchol strojírenství v oblasti pistolí 1911, díly Bullet Proof jsou vyráběny s nejlepších amerických nástrojových ocelí a výrobce na ně poskytuje celoživotní záruku. V svém portfoliu má Wilson Combat více než padesát těchto dílů a jsou používány celou řadou společností, které se zabývají laděním pistolí 1911. 

Všechny pistole 1911 od Wilson Combat prochází vícestupňovým systémem výstupní kontroly, tak aby se dostala zákazníkovi do ruky pouze perfektní zbraň. Poté co je zbraň sestavena zkušeným zbrojířem, je odzkoušena na střelnici její funkčnost za použití minimálně třech druhů střeliva (olověné, celoplášťové a hollow point). Následně je vyčištěna a opětovně podrobena velmi detailní kontrole, která má více jak 70 kroků!  

V nabídce máme různá provedení této pistole. S lištou na rámu pro příslušenství i bez ní, se dvěma velikostmi rukojetí (velikosti M, L) a s různými barvami střenek rukojetí (materiál G10 barva černá, materiál G10 barva tmavá třešeň). A díky kultivovanému chování po výstřelu je vhodná i pro dámy. Sám Wilson Combat žádá své zákazníky o trpělivost, kdy jim bez přestání zvoní na zákaznické lince telefony a přichází emaily s žádostmi o dodání této pistole. Na tuto pistoli neexistuje negativní recenze, je perfektní ve všech směrech, naprosto spolehlivá obranná zbraň pro každodenní nošení! Nám se jich několik podařilo zajistit pro náš trh a jednu pistoli jsme si hned objednali i pro 3E ZBRANĚ jako předváděcí.

 Kategorie zbraně:

Typ zbraně: samonabíjecí pistole

Kapacita zásobníku: 15 ran (lze dokoupit na 18 ran)

 Ráže: 9mm Luger 

 Hlaveň: 4'' 

Celková délka: 188 mm 

 Délka záměrné: 142 mm 

 Výška: 133 mm 

 Šířka: 35 mm 

 Hmotnost prázdné zbraně: 0,83 kg 

 Hmotnost nabité zbraně: 0,99 kg 

 Soustřel: 2,5cm na 23 metrů