1911 Classic

Ráže .45 ACP, délka hlavně 5'' (Government model). Naprostá klasika v klasické ráži od Wilson Combat, která se vyznačuje nadčasovým vzhledem a konstrukcí tradiční pistole z roku 1911. Zbraň je vyladěna k dokonalosti, krásně vypadá již na první pohled a rozhodně na sebe strhnete pozornost na každé střelnici, kam s ní přijdete. Zároveň se na ní můžete také kdykoliv spolehnout v nutnosti sebeobrany. V každé situaci bude stoprocentně perfektní a nezklame. 

V průběhu let se stalo stalo jedním z nejoblíbenějších vylepšení pistole typu 1911 vylepšování mířidel. Typicky to znamenalo osazení pistole stavitelným hledím. A nízkoprofilové plně stavitelné hledí od Wilson Combat použité na této zbrani je považováno v současné době mnoho zákazníky za nejlepší stavitelné hledí pistolí 1911 na světě. V moment, kdy si ho vyzkoušíte, okamžitě pochopíte, proč je tak populární. Vždy bude fungovat přesně a bezporuchově, tak jak má. Jak je zvykem u Wilson Combat, slícování veškerých dílů pistole probíhá výhradně ručně těmi nejzkušenějšími zbrojíři s důrazem na perfekcionalismus a dokonalost. Rám a závěr jsou vyrobeny z uhlíkové oceli, úchopové drážky závěru jsou v jeho přední i zadní části, kohout i spoušť jsou odlehčeny, vodící tyčka vratné pružiny je v plné velikosti, pistole má ergonomicky zakřivený prodloužený bobří ocas, střenky jsou vyrobeny z krásného exotického palisandrového dřeva Cocobolo s logem výrobce. Přední a zadní úchopová plocha rámu (rukojeti) jsou zdrsněny a zajišťují velmi jistý úchop pistole. Pistoli opět dominuje nerezová "match grade" hlaveň  a objímka hlavně (bushing) terčové kvality. Dokonalá čistá spoušť s jasným bodem výstřelu má odpor nastaven na 1,6-2kg. Zbraň je opatřena patentovanou, velmi odolnou povrchovou úpravou Armor-Tuff. Garantovaný soustřel je 2,5cm na 23 metrů. Ke zbrani jsou dodávány dva 8 ranné zásobníky. Pro toho, kdo je fanda tradičních amerických pistolí 1911 v plné velikosti je pistole 1911 Classic přesně ta pravá. A troufáme si tvrdit, že předčí veškerá Vaše očekávání. 

Záchyt závěru, dlaňová pojistka a kohout jsou tzv. Bullet Proof díly, přičemž se jedná o ochrannou známku společnosti Wilson Combat. Díly jsou naprosto precizně vyrobené za pomoci CNC obrábění s přísnými tolerancemi, nejedná s o žádné laciné odlitky nebo vstřikované díly. Jedná se vrchol strojírenství v oblasti pistolí 1911, díly Bullet Proof jsou vyráběny s nejlepších amerických nástrojových ocelí a výrobce na ně poskytuje celoživotní záruku. V svém portfoliu má Wilson Combat více než padesát těchto dílů a jsou používány celou řadou společností, které se zabývají laděním pistolí 1911.

Všechny pistole 1911 od Wilson Combat prochází vícestupňovým systémem výstupní kontroly, tak aby se dostala zákazníkovi do ruky pouze perfektní zbraň. Poté co je zbraň sestavena zkušeným zbrojířem, je odzkoušena na střelnici její funkčnost za použití minimálně třech druhů střeliva (olověné, celoplášťové a hollow point). Následně je vyčištěna a opětovně podrobena velmi detailní kontrole, která má více jak 70 kroků!

Kategorie zbraně: B

Typ zbraně: samonabíjecí pistole

Kapacita zásobníku: 8 ran

Ráže: .45 ACP

Hlaveň: 5''

Celková délka: 221 mm

Délka záměrné: 175 mm

Výška: 142 mm

Šířka: 33 mm

Hmotnost prázdné zbraně: 1,17 kg

Hmotnost nabité zbraně: 1,32 kg

 Soustřel: 2,5cm na 23 metrů