Ultralight Carry Compact

Ráže 9x19 mm, délka hlavně 4''. Nejprodávanější verze pistole pro skryté nošení od Wilson Combat. Pistole má sníženou váhu díky hliníkovému rámu, kdy rám je o 60% lehčí oproti ocelovému rámu stejné velikosti. A oproti full size pistoli má o 1'' kratší závěr a o 0,5'' menší rukojeť. Pistole má nádherné dvoubarevné provedení, závěr je černý a zbarvení rámu je bronzové. Jedná se o jeden z vrcholných modelů výrobce s celou řadou vylepšení. Pistole byla již od samotného začátku navrhována jako ultimátní zbraň pro skryté nošení, čili jasná volba. Nikdy neselže v situaci, kdy ji budete opravdu potřebovat. Nabízíme ji v u nás populární ráži 9mm Luger. A hlavně je to pistole od Wilson Combat, špičky v oboru a nejžádanějšího custom výrobce pistolí 1911, ručně vyrobená a odladěná v Beryville v Arkansasu. Nemusíte nic ladit nebo měnit, pistole je dokonalá již po dodání od výrobce. A opět, hrozně se těšíme, až tato pistole dorazí do ČR.

Slícování veškerých dílů probíhá ručně těmi nejzkušenějšími zbrojíři k naprosté dokonalosti. Pistole je nádherná již na první pohled, závěr je vyroben z uhlíkové oceli, rám a domeček bicí pružiny (mainspring housing) jsou hliníkové. Úchopové plochy závěru jsou v jeho zadní části. V přední části má pistole vybrání závěru, tzv. "ball cuts". Vybrání je šetrnější k Vašemu pouzdru a můžete pomocí něho provést kontrolu náboje v komoře (press check), případně i závěr natáhnout. Čistá dokonalá spoušť s jasným bodem výstřelu má odpor nastaven na 1,6-2kg. Dalšími prvky jsou taktické hledí a světlovodná muška, odlehčený kohout, ergonomicky zakřivený bobří ocas, kuželová nerezová "match grade" hlaveň a objímka hlavně (bushing) terčové kvality. Pistole má kanelovanou nábojovou komoru i hlaveň a ústí hlavně je zahloubené. Zadní část hledí, zadní a vrchní strana závěru jsou drážkované proti odleskům. Střenky jsou vyrobeny z kompozitního materiálu G10 s logem výrobce. Dalším vylepšením pistole je zapuštěný čep záchytu závěru zabraňující jeho nechtěnému vysunutí. Přední a zadní úchopová plocha rámu (rukojeti) jsou kvalitně zdrsněny a zajišťují velmi jistý úchop pistole. Zbraň je opatřena patentovanou, velmi odolnou povrchovou úpravou Armor-Tuff. Ke zbrani jsou dodávány dva zásobníky, jeden 8 ranný a druhá 10 ranný. Garantovaný soustřel pistole je 2,5cm na 23 metrů.

Dlaňová a manuální pojistka, záchyt zásobníku a kohout jsou tzv. Bullet Proof díly, přičemž se jedná o ochrannou známku společnosti Wilson Combat. Díly jsou naprosto precizně vyrobené za pomoci CNC obrábění s přísnými tolerancemi, nejedná s o žádné laciné odlitky nebo vstřikované díly. Jedná se vrchol strojírenství v oblasti pistolí 1911, díly Bullet Proof jsou vyráběny s nejlepších amerických nástrojových ocelí a výrobce na ně poskytuje celoživotní záruku. V svém portfoliu má Wilson Combat více než padesát těchto dílů a jsou používány celou řadou společností, které se zabývají laděním pistolí 1911.

Všechny pistole 1911 od Wilson Combat prochází vícestupňovým systémem výstupní kontroly, tak aby se dostala zákazníkovi do ruky pouze perfektní zbraň. Poté co je zbraň sestavena zkušeným zbrojířem, je odzkoušena na střelnici její funkčnost za použití minimálně třech druhů střeliva (olověné, celoplášťové a hollow point). Následně je vyčištěna a opětovně podrobena velmi detailní kontrole, která má více jak 70 kroků!

Kategorie zbraně: B

Typ zbraně: samonabíjecí pistole

Kapacita zásobníku: 8 ran/10 ran

Ráže: 9mm Luger

Hlaveň: 4''

Celková délka: 193 mm

Délka záměrné: 142 mm

Výška: 124 mm

Šířka: 33 mm

Hmotnost prázdné zbraně: 0,81 kg

Hmotnost nabité zbraně: 0,93 kg

Soustřel: 2,5cm na 23 metrů