Professional

Ráže 9x19 mm, délka hlavně 4''. Pistole Professional je výsledkem inovativního přístupu Wilson Combat, kdy vyslyšel přání svých zákazníků a postavil tzv. crossover, pistoli s rámem plné velikosti se závěrem a hlavní kompaktní velikosti. Již od samého počátku se pistole těší velké oblibě a značným prodejům. Kombinace plnohodnotného úchopu pistole plné velikosti a možnost rychlého a snadného usazení mířidel na cíl Vás okamžitě pohltí. Obzvlášť, pokud střílíte z pistole 1911 plné velikosti, tak se Vám bude skvěle držet a nepocítíte jakoukoliv změnu. Jeden z dalších prodejních hitů společnosti Wilson Combat. Tohle je naprosto skvělá zbraň ručně vyráběná ve Wislon Combat v Beryville v Arkansasu.

Pistoli nabízíme v devítkové ráži, čímž naprosto skvěle zvládá zpětný ráz. 4 palcová nerezová kuželová hlaveň je slícována ručně těmi nejzkušenějšími zbrojíři k naprosté dokonalosti, to samé platí i o ručním slícování veškerých dílů pistole. Hlaveň je terčové kvality (match grade), nemá klasickou objímku v její přední části (bushing) a garantovaný soustřel pistole je 2,5cm na 23 metrů.  Rám plné velikosti a 4'' kompaktní závěr jsou vyrobeny z uhlíkové oceli. Čistá dokonalá spoušť s jasným bodem výstřelu má odpor nastaven na 1,6-2kg. Dalšími prvky jsou taktické hledí a světlovodná muška, odlehčený kohout, odlehčená spoušť a ergonomicky zakřivený prodloužený bobří ocas. Provedení pistole je černé, stejně tak i střenek, které jsou vyrobeny z kompozitního materiálu G10 s logem výrobce, mají velmi kvalitně navržený design drážkování a společně se zdrsněním přední a zadní úchopové plochy rámu (rukojeti) zajišťují velmi jistý úchop pistole. Zbraň je opatřena patentovanou, velmi odolnou povrchovou úpravou Armor-Tuff. Ke zbrani jsou dodávány dva 10 ranné zásobníky. Ne nadarmo si získala takto obrovskou popularitu, plně profesionální zbraň hodná svého jména. Bez nadsázky jsou pistole Wilson Combat již od 80. let považovány za nejkvalitnější custom zbraně v Americe, kvalita je již 30 let konzistentní na vysoké úrovni, jsou perfektně slícované, přesné a naprosto spolehlivé. A tohle je jedna z těchto pistolí, velmi univerzální, vhodná na střelnici, taktickou střelbu, nošení, osobní obranu, vždy bude výjimečně skvělá.

Dlaňová a manuální palcová pojistka jsou tzv. Bullet Proof díly, přičemž se jedná o ochrannou známku společnosti Wilson Combat. Díly jsou naprosto precizně vyrobené za pomoci CNC obrábění s přísnými tolerancemi, nejedná s o žádné laciné odlitky nebo vstřikované díly. Jedná se vrchol strojírenství v oblasti pistolí 1911, díly Bullet Proof jsou vyráběny s nejlepších amerických nástrojových ocelí a výrobce na ně poskytuje celoživotní záruku. V svém portfoliu má Wilson Combat více než padesát těchto dílů a jsou používány celou řadou společností, které se zabývají laděním pistolí 1911.

Všechny pistole 1911 od Wilson Combat prochází vícestupňovým systémem výstupní kontroly, tak aby se dostala zákazníkovi do ruky pouze perfektní zbraň. Poté co je zbraň sestavena zkušeným zbrojířem, je odzkoušena na střelnici její funkčnost za použití minimálně třech druhů střeliva (olověné, celoplášťové a hollow point). Následně je vyčištěna a opětovně podrobena velmi detailní kontrole, která má více jak 70 kroků!

Kategorie zbraně: B

Typ zbraně: samonabíjecí pistole

Kapacita zásobníku: 10 ran

Ráže: 9mm Luger

Hlaveň: 4''

Celková délka: 193 mm

Délka záměrné: 145 mm

Výška: 137 mm

Šířka: 33 mm

Hmotnost prázdné zbraně: 1,08 kg

Hmotnost nabité zbraně: 1,24 kg

Soustřel: 2,5cm na 23 metrů