CQB Tactical LE

Ráže .45 ACP, délka hlavně 5'' (Government model). Close Quarter Battle Tactical Law Enforcement (CQB Tactical LE). CQB je zbraň, kterou vyhledávají profesionálové po celém světě, v jejichž popisu práce je taktická střelba. A toto je specializovaná verze, která byla vyvinutá pro potřeby amerických ozbrojených složek, primárně pro SWAT (jednotky rychlého nasazení policie) a pro speciální jednotky armády. A mimo jiné přesně ta, která je snem spousty chlapů po celém světě. Perfektně odladěná pistole 1911 pro 21. století. 

Tato pistole budí respekt již na první pohled a má několik specifických rysů. Má těžkou kuželovou nerezovou "match grade" hlaveň (terčové kvality) se zahloubením. Rám z nerezové oceli má lištu pro osazení příslušenství, typickým příkladem může být svítilna. Ve fotogalerii je na zbrani uchycena svítilna Weapon Light od společnosti Surefire, kterou si u nás můžete také zakoupit. Povrch pistole je matně černý bez jakýchkoliv odlesků a je opatřený patentovanou, velmi odolnou povrchovou úpravou Armor-Tuff. Hlaveň nemá klasickou objímku v její přední části (bushing). U každé zbraně je hlaveň ručně osazována zkušeným zbrojířem, to samé platí i o ručním slícování veškerých dílů pistole. Patentované ústí zásobníkové šachty Speed-Chute, vyrobené z jednoho kusu materiálu, je hluboce a široce rozšířené, tak abyste rychle přebili zásobník ve stresové situace bez jediného pohledu na zbraň. Pistole má taktické hledí a světlovodnou mušku. Garantovaný soustřel pistole je 2,5cm na 23 metrů. Spoušť je čistá, pracuje ostře s jasným bodem výstřelu a je to klenot všech pistolí 1911 od společnosti Wilson Combat. Závěr je z uhlíkové oceli, úchopové drážky závěru jsou v jeho přední i zadní části. Střenky jsou vyrobeny z kompozitu G10 s diagonálním drážkováním a společně se zdrsněním přední a zadní úchopové plochy rámu (rukojeti) zajišťují velmi jistý úchop pistole. Nechybí palcová a dlaňová pojistka s ergonomicky zakřiveným prodlouženým bobřím ocasem. Na bořím ocase se u pistolí 1911 pozná slícování zbraně. Tady je perfektní, žádné vůle, žádné nežádoucí pohyby nebo vibrace, odráží dokonalost slícování veškerých dílů této zbraně. Pistole perfektně zvládá zpětný ráze ráže .45 ACP. Ke zbrani jsou dodávány dva 8 ranné zásobníky. Nabízí maximální spolehlivost a funkční design. 

Záchyt zásobníku, dlaňová a manuální pojistka jsou tzv. Bullet Proof díly, přičemž se jedná o ochrannou známku společnosti Wilson Combat. Díly jsou naprosto precizně vyrobené za pomoci CNC obrábění s přísnými tolerancemi, nejedná s o žádné laciné odlitky nebo vstřikované díly. Jedná se vrchol strojírenství v oblasti pistolí 1911, díly Bullet Proof jsou vyráběny s nejlepších amerických nástrojových ocelí a výrobce na ně poskytuje celoživotní záruku. V svém portfoliu má Wilson Combat více než padesát těchto dílů a jsou používány celou řadou společností, které se zabývají laděním pistolí 1911.

Všechny pistole 1911 od Wilson Combat prochází vícestupňovým systémem výstupní kontroly, tak aby se dostala zákazníkovi do ruky pouze perfektní zbraň. Poté co je zbraň sestavena zkušeným zbrojířem, je odzkoušena na střelnici její funkčnost za použití minimálně třech druhů střeliva (olověné, celoplášťové a hollow point). Následně je vyčištěna a opětovně podrobena velmi detailní kontrole, která má více jak 70 kroků!

Kategorie zbraně: B

Typ zbraně: samonabíjecí pistole

Kapacita zásobníku: 8 ran

Ráže: .45 ACP

Hlaveň: 5''

Celková délka: 221 mm

Délka záměrné: 168 mm

Výška: 142 mm

Šířka: 33 mm

Hmotnost prázdné zbraně: 1,22 kg

Hmotnost nabité zbraně: 1,38 kg

Soustřel: 2,5cm na 23 metrů

Poznámka: svítilna Weapon Light není součástí zbraně a není v ceně zbraně obsažena