CQB Full Size

Ráže 9x19 mm, délka hlavně 5'' (Government model). Close Quarter Battle (CQB). Nejpopulárnější model 1911 od Wilson Combat a jejich best seller. Ve své podstatě se jedná o pistoli zachovávající konstrukční prvky originální verze pistole 1911 Johna M. Browninga, ale s moderním originálním vzhledem a se zaměřením na maximální spolehlivost, funkčnost, přesnost a vysokou úroveň kvality zpracování. Je to zbraň, kterou vyhledávají profesionálové po celém světě, v jejichž popisu práce je taktická střelba. Pistoli nabízíme v u nás populárnější ráži 9mm Luger. 

Slícování veškerých dílů probíhá ručně těmi nejzkušenějšími zbrojíři k naprosté dokonalosti. Pistole je krásná na pohled, rám a závěr jsou vyrobeny z uhlíkové oceli. Úchopové plochy závěru jsou v jeho přední i zadní části. Čistá dokonalá spoušť s jasným bodem výstřelu má odpor nastaven na 1,6-2kg. Dalšími prvky jsou taktické hledí a světlovodná muška, odlehčený kohout a odlehčená spoušť, ergonomicky zakřivený prodloužený bobří ocas, nerezová "match grade" hlaveň a objímka hlavně (bushing) terčové kvality.  Provedení pistole je černé, střenky jsou vyrobeny z kompozitního materiálu G10 s logem výrobce. Přední a zadní úchopová plocha rámu (rukojeti) jsou zdrsněny a zajišťují velmi jistý úchop pistole. Zbraň je opatřena patentovanou, velmi odolnou povrchovou úpravou Armor-Tuff. Ke zbrani jsou dodávány dva 10 ranné zásobníky. Garantovaný soustřel pistole je 2,5cm na 23 metrů. Zbraň, která Vás nikdy nezklame. Ať na střelnici, při osobní obraně nebo na závodech obranné střelby. Ne nadarmo si získala takto obrovskou popularitu. 

Dlaňová a manuální pojistka jsou tzv. Bullet Proof díly, přičemž se jedná o ochrannou známku společnosti Wilson Combat. Díly jsou naprosto precizně vyrobené za pomoci CNC obrábění s přísnými tolerancemi, nejedná s o žádné laciné odlitky nebo vstřikované díly. Jedná se vrchol strojírenství v oblasti pistolí 1911, díly Bullet Proof jsou vyráběny s nejlepších amerických nástrojových ocelí a výrobce na ně poskytuje celoživotní záruku. V svém portfoliu má Wilson Combat více než padesát těchto dílů a jsou používány celou řadou společností, které se zabývají laděním pistolí 1911.

Všechny pistole 1911 od Wilson Combat prochází vícestupňovým systémem výstupní kontroly, tak aby se dostala zákazníkovi do ruky pouze perfektní zbraň. Poté co je zbraň sestavena zkušeným zbrojířem, je odzkoušena na střelnici její funkčnost za použití minimálně třech druhů střeliva (olověné, celoplášťové a hollow point). Následně je vyčištěna a opětovně podrobena velmi detailní kontrole, která má více jak 70 kroků!

Kategorie zbraně: B

Typ zbraně: samonabíjecí pistole

Kapacita zásobníku: 10 ran

Ráže: 9mm Luger

Hlaveň: 5''

Celková délka: 221 mm

Délka záměrné: 168 mm

Výška: 142 mm

Šířka: 33 mm

Hmotnost prázdné zbraně: 1,13 kg

Hmotnost nabité zbraně: 1,29 kg

Soustřel: 2,5cm na 23 metrů