AR9 Carbine

S touto zbraní je na střelnici neuvěřitelná zábava. Nejedná se jen o upravenou pušku AR 15 na náboj 9mm Luger. Wilson Combat vyvinul zcela novou zbraň, tak aby byla zachována nekompromisní přesnost a spolehlivost s různými laboracemi nábojů, včetně střel hollow point a +P. Přičemž ovládací prvky zůstávají shodné s puškami AR 15 a veškeré tuningové a jiné díly pro pušky AR 15 lze použít i pro tuto zbraň. Pušku je možné osadit zaměřovačem nebo nabízíme sklopná mechanická mířidla Wilson Combat v hliníkovém provedení. Za tímto účelem je puška vybavena dlouhou Picatinny lištou na vrchní straně pouzdra závěru a předpažbí. Opět se jedná o zbraň s nedostižnou úrovní kvality a zpracování od Wilson Combat!

Proč pušku typu AR v devítce? Ideální volba na naše 50 metrové střelnice. Puška má malý zpětný ráz díky devíti milimetrové ráži a Q-kompenzátoru instalovanému na ústí hlavně. Používají se stejné náboje jako do pistole a střílení je tím minimálně o polovinu levnější, než je tomu u pušek AR 15 .223. Lze střílet na kratší vzdálenosti, neničíte kovové gongy a nehrozí odraz fragmentů střel. A hlavně, do pušky se používají zásobníky z pistole Glock 17! Včetně 33 ranného. Pro jejich rychlé přebíjení má puška rozšířené dno zásobníkové šachty Magwell.

Zbraň má 16 palcovou, těžkou "match grade" hlaveň (terčové kvality) s kanelováním pro lepší ochlazování, se stoupáním 1:10. Naprosto skvělá spoušť TTU (Tactical Trigger Unit) 9mm nastavená na 1,8kg nemá ve světě pušek typu AR obdoby. Vybavena je M-LOK předpažbím, na ústí hlavně je opatřena závitem 5/8''x24 a Q-kompenzátorem. Dále je vybavena prémiovou pažbou Rogers Super-Stoc s fixováním nastavení, která je v současné době jedničkou v pažbách pro pušky AR a ergonomickou pistolovou rukojetí WC BCM Sturburst Gunfighter v černé barvě. Povrchová úprava horní a spodní části pouzdra závěru (upper/lower receiver) odpovídá náročné armádní specifikaci Mil-Spec, kdy tyto díly jsou pro vysokou odolnost tvrdě anodizovány a následně ještě opatřeny vlastní velmi odolnou a patentovanou povrchovou úpravou Armor-Tuff. Puška je vhodná pro osazení tlumičem hluku při výstřelu.

Puška nepracuje na principu odběru tlaku plynů z hlavně, ale má dynamický závěr, čili není uzamčený, což je vzhledem k použité ráži plně dostatečné. Nábojová komora nemá náběhovou rampu jako je tomu u pistolí (pochopitelně ani ozuby pro uzamčení závorníku rotací jako je tomu u pušek AR15), tudíž je nutné používat silnější pružinu zásobníků, viz níže. Závěr pušky pak zaručuje maximální spolehlivost nabíjení nábojů do komory při použití různých typů nábojů. Závěr je spolehlivě zachytáván v zadní poloze při prázdném zásobníku. Buffer je standardní karabinový a vratná pružina závěru je plochá vlastní výroby Wilson Combat. Pušku máme objednanou i pro 3E ZBRANĚ jako předváděcí.

Důležitá poznámka týkající se zásobníků: 

Puška využívá originální zásobníky pistolí Glock 17 poslední generace. Z důvodu naší nové legislativy dodáváme pušku se dvěma 10 rannými zásobníky (zbraň kat. B).  Pokud budete chtít ve zbrani využívat nadlimitní zásobníky 17 a 33 ran, je nutné používat zásobníky s extra silnou pružinou od společnosti Wilson Combat nebo Vaše zásobníky u nás nechat upravit. Oba typy upravených zásobníků máme skladem, stejně tak samotné pružiny pro úpravu Vašich vlastních zásobníků. 

Kategorie zbraně: B (s 10 ranným zásobníkem)

se 17 a 33 rannými zásobníky kategorie AI nebo nutné povolení na nadlimitní zásobníky

Typ zbraně: samonabíjecí puška AR 9

Kapacita zásobníku: 10 ran (lze dokoupit na 17 nebo 33 ran), Glock

Ráže: 9mm Luger

Hlaveň: 16''

Stoupání vývrtu hlavně: 1:10''

Ústí hlavně: závit 5/8''x24 s Q-kompenzátorem

Celková délka: 838 mm

Hmotnost zbraně: 3,20 kg

Pažba, předpažbí: Wilson Rogers Super-Stoc, M-LOK

Spoušť: Wilson Combat TTU (Tactical Trigger Unit) 9mm, 4#

Poznámka: mechanická mířidla, kolimátor a svítilna nejsou součástí zbraně a nejsou v ceně zbraně obsaženy