AR15 Recon Tactical

Wilson Combat se nesnažil jít cestou, kdy bude konkurovat cenově výhodným klonům pušek AR 15 z Číny, Brazílie, Německa nebo jiných zemí. Šel vlastní cestou s cílem vytvořit americkou AR 15 zcela bez kompromisů. A tak vznikla nejlepší puška AR 15 současnosti. Pokud na ni máte, nelze koupit v této kategorii pušek žádnou lepší. 

A v čem puška Recon Tactical vyniká mimo výjimečné kvality zpracování od Wilson Combat? Lze z ní střílet náboji 5,56 i .223 Remington. Srdcem pušky je vysoce přesná, středně těžká "match grade" hlaveň (terčové kvality) s kanelováním pro lepší ochlazování hlavně. Puška je navržena pro vysokou přesnost a rychlou kadenci střelby, nemusíte se bát hlaveň zahřát sériemi rychlých výstřelů. 

Puška je vybavena celou řadou nadstandardních prvků, jako je prémiová pažba Rogers Super-Stoc s fixováním nastavení, která je v současné době jedničkou v pažbách pro pušky AR a ergonomickou pistolovou rukojetí WC BCM Sturburst Gunfighter. Naprosto skvělá spoušť TTU (Tactical Trigger Unit) M2 nastavená na 1,8kg nemá ve světě pušek typu AR obdoby, spíše byste jí očekávali u Custom pistole 1911. Vybavena je 12,6'' M-LOK předpažbím, na ústí hlavně je opatřena závitem 1/2''x28 a Q-kompenzátorem. Povrchová úprava horní a spodní části pouzdra závěru (upper/lower receiver) odpovídá náročné armádní specifikaci Mil-Spec, kdy tyto díly jsou pro vysokou odolnost tvrdě anodizovány a následně ještě opatřeny vlastní velmi odolnou a patentovanou povrchovou úpravou Armor-Tuff. Sestava závorníku a nosiče závorníku je ošetřena směsí niklu a bóru, kdy se jedná o opravdu prémiovou záležitost. Puška má standardní buffer s plochou vratnou pružinou závěru vlastní výroby Wilson Combat se 40 otočkami a má nízkoprofilový plynový nástavec (gas block).

Puška pracuje na principu odběru tlaku plynů z hlavně po výstřelu, které působí přímo na čelo nosiče závorníku (Direct Impingement) a závěr je uzamčený rotací závorníku. Dodáváme ji v oblíbené délce hlavně 16'' a jedná se o široce univerzální zbraň pro taktický výcvik, obranu a lov v zemích, kde je to povoleno. Pušku je možné osadit zaměřovačem nebo nabízíme sklopná mechanická mířidla Wilson Combat v hliníkovém provedení. Za tímto účelem je puška vybavena dlouhou Picatinny lištou na vrchní straně pouzdra závěru a předpažbí. Dodáváme ji v barvě černé a battle camo. Ke každé zbrani jsou dva 10 ranné zásobníky, případně máme skladem i nadlimitní 30 ranné zásobníky.


Kategorie zbraně: B (s 10 ranným zásobníkem)

se 30 rannými zásobníky kategorie AI nebo nutné povolení na nadlimitní zásobníky

Typ zbraně: samonabíjecí puška AR 15

Kapacita zásobníku: 10 ran (lze dokoupit na 30 ran)

Ráže: .223 REM

Hlaveň: 16''

Stoupání vývrtu hlavně: 1:8''

Ústí hlavně: závit 1/2''x28 s Q-kompenzátorem

Celková délka: 845 mm

Hmotnost zbraně: 3,13 kg

Pažba, předpažbí: Wilson Rogers Super-Stoc, 12,6'' M-LOK

Spoušť: Wilson Combat TTU (Tactical Trigger Unit) M2, 4#

Plynový nástavec (gas block): nízkoprofilový

Poznámka: mechanická mířidla a optický zaměřovač vč. montáže nejsou součástí zbraně a nejsou v ceně zbraně obsaženy