ACP Full Size

Ráže .45 ACP, délka hlavně 5'' (Government model). American Combat Pistol (ACP). Pravá americká velkorážní 1911-ka v plné velikosti, ručně vyrobená a odladěná v Beryville v Arkansasu špičkou ve svém oboru, společností Wilson Combat. Jedná se o cenově nejvýhodnější model z nabídky výrobce. Geniálně spolehlivá a moderní zbraň na celý život od Wilson Combat. 

Pistole ACP je vyrobena z nejkvalitnějších dílů a stejným, léty ověřeným postupem jako ostatní zakázkové pistole 1911 od Wilson Combat. Kvalitativní úroveň, řemeslné zpracování, kontrolní mechanismy ve výrobním procesu a přesnost (soustřel) jsou identické jako u ostatních pistolí 1911. Rozdíl je pouze v menších možnostech individualizace zbraně (jako je například barevné provedené nebo je volba mířidel) a tudíž dochází k zefektivnění výrobního procesu a výsledkem je nižší cena pistole oproti ostatním modelům. Wilson Combat uvádí, že se za celou dobu produkce u této pistole nesetkal s jinou než 100% spokojeností ze strany svých zákazníků. 

ACP obsahuje nejnovější generaci kovaného závěru, rámu a hlavně a slícování veškerých dílů probíhá ručně těmi nejzkušenějšími zbrojíři. ACP také představuje nový vzhled úchopových ploch rámu (rukojeti), střenek a závěru, který je nazýván "Orlí dráp" a poskytuje pistoli nádherný unikátní vzhled, který je jednoznačně odlišitelný od všech ostatních pistolí 1911 Wilson Combat. Poskytuje také velmi jistý úchop za nepříznivých podmínek, přesto příjemný na dotek a šetrný k rukám a oděvu. Rám a závěr jsou vyrobeny z uhlíkové oceli. Čistá dokonalá spoušť s jasným bodem výstřelu má odpor nastaven na 1,6-2kg. Dalšími prvky jsou taktické hledí a světlovodná muška, ergonomicky zakřivený bobří ocas, odlehčený kohout, nerezová "match grade" hlaveň a objímka hlavně (bushing) terčové kvality. Ústí hlavně je zahloubené. Provedení pistole je černé, střenky jsou vyrobeny z kompozitního materiálu G10 s logem výrobce, ke zbrani jsou dodávány dva 8 ranné zásobníky. Zbraň je opatřena patentovanou, velmi odolnou povrchovou úpravou Armor-Tuff. Přesnost pistole 2,5cm na 23 metrů.

Záchyt zásobníku, dlaňová a manuální pojistka jsou tzv. Bullet Proof díly, přičemž se jedná o ochrannou známku společnosti Wilson Combat. Díly jsou naprosto precizně vyrobené za pomoci CNC obrábění s přísnými tolerancemi, nejedná s o žádné laciné odlitky nebo vstřikované díly. Jedná se vrchol strojírenství v oblasti pistolí 1911, díly Bullet Proof jsou vyráběny s nejlepších amerických nástrojových ocelí a výrobce na ně poskytuje celoživotní záruku. V svém portfoliu má Wilson Combat více než padesát těchto dílů a jsou používány celou řadou společností, které se zabývají laděním pistolí 1911. 

Všechny pistole 1911 od Wilson Combat prochází vícestupňovým systémem výstupní kontroly, tak aby se dostala zákazníkovi do ruky pouze perfektní zbraň. Poté co je zbraň sestavena zkušeným zbrojířem, je odzkoušena na střelnici její funkčnost za použití minimálně třech druhů střeliva (olověné, celoplášťové a hollow point). Následně je vyčištěna a opětovně podrobena velmi detailní kontrole, která má více jak 70 kroků!


Kategorie zbraně: B

Typ zbraně: samonabíjecí pistole

Kapacita zásobníku: 8 ran 

Ráže: .45 ACP

Hlaveň: 5''

Celková délka: 221 mm

Délka záměrné: 168 mm

Výška: 142 mm

Šířka: 33 mm

Hmotnost prázdné zbraně: 1,18 kg

Hmotnost nabité zbraně: 1,31 kg

Soustřel: 2,5cm na 23 metrů